Miu Miu

Miu Miu

Filtruj według

Miu Miu to marka stworzona przez Miuccię Pradę w 1992 roku. Jest awangardowa i niepokorna. Dedykowana kobietom, które uwielbiają się wyróżniać. Zestawia minimalistyczny design okularów, z kolorowym i nietuzinkowym wyglądem. ||| Siostrzana marka Prady inspiruje się kulturą retro, a dzięki awangardowym kształtom przyciąga młode kobiety z silnym charakterem.

Od momentu powstania Miu Miu jest wyrazem niezwykle osobistej i oryginalnej wizji Miucci Prady. Jej projekty są silne, awangardowe i niezwykle zmysłowe. Lubi wyraźne i odważne kontury, które podkreślają ultra kobiecy styl. Męskie formy i dziwaczna nadruki tworzą wizualny kolaż, w którym męskość i kobiecość łączą się w fantazyjny obraz.

Pierwszą twarzą marki została Kate Moss, zaprezentowała Miu Miu się w pokazie na New York Fashion Week. Natomiast pierwszą celebrytką, która wzięła udział w reklamie marki była Drew Barrymore.  

Z biegiem czasu Miu Miu została doceniona przez gwiazdy takie jak Madonna, Dita von Teese, Paris Hilton czy Miranda Kerr.