Filtruj według

OPRAWKI KOREKCYJNE MĘSKIE

Okulary korekcyjne nie służą już tylko i wyłącznie do korygowania wzroku. Stały się takim samym elementem garderoby jak buty, zegarek czy nakrycie głowy. Ponadto mają one bardzo istotny wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani. Znajdują się w centralnej części twarzy i pozostają na nosie przez większość dnia.

|||

Twarz to część ciała , która skupia największą uwagę rozmówcy. Dlatego warto zadbać o odpowiedni dobór oprawek pod względem jakości, wielkości, kształtu i koloru.

Dobrze dobrane okulary mogą stać się twoim znakiem rozpoznawczym na długie lata, można dzięki nim kreować wizerunek, dodać twarzy charakteru a nawet prestiżu.

Znani okularnicy to na przykład Jerzy Owsiak, Woody Allen, John Lennon czy Kuba Wojewódzki. Trudno wyobrazić ich sobie bez charakterystycznych okularów.

Okulary potrafią też dodać powagi i sprawią że nasza twarz będzie wyglądać bardziej inteligentnie. To tylko stereotyp, ale przydaje się przy kreowaniu wizerunku.

Nie zawsze okulary powinny być na pierwszym planie. Osoby na wysokich stanowiskach powinny nosić mało widoczne, cienkie oprawki, żyłki albo patentki, które nie zakłócą komunikacji i pozwolą skupić się na rozmówcy. Dobrym przykładem są tutaj politycy.

W doborze okularów ważne są również proporcje twarzy. Oprawki nie powinny być ani za duże ani za małe. Mężczyźni o długiej i szczupłej twarzy powinni dobierać wysokie oprawki, niskie będą jeszcze bardziej wydłurzały rysy. Natomiast mężczyźni o twarzy szerokiej i rozbudowanej nie powinni wybierać oprawek zbyt wąskich, ponieważ ich twarz będzie wydawać się jeszcze szersza. Jeżeli macie duży nos, wystrzegajcie się małych oprawek, sprawią, że wasz nos będzie wyglądał na jeszcze większy.

Kolor to już sprawa osobistych preferencji. Dobrze jest jednak pamiętać o podstawowych zasadach . Oprawki powinny być dobrane do koloru włosów, brwi, czy brody. Nie powinny zbytnio kontrastować. Przykładowo do włosów ciemnych dobrze będą wyglądały oprawki w kolorze czarnym. Natomiast oprawki w kolorach brązu i złota lepiej będą pasowały do włosów blond. Oczywiście zasada jest dość ogólna i nie zawsze trzeba się jej trzymać. Najważniejsze jest nasze samopoczucie i komfort noszenia okularów.