Persol

Persol

Filtruj według

Rodzaje okularów

Rodzaje okularów

Materiał

Materiał

Kształt oprawy

Kształt oprawy

Kolor oprawy

Kolor oprawy

Przekątna soczewki

Przekątna soczewki

Szerokość mostka

Szerokość mostka

Początkowo okulary Persol przeznaczone były głównie dla pilotów oraz kierowców wyścigowych, którzy potrzebowali precyzyjnych i komfortowych okularów. Wysoka ochrona UV oraz szerokie spektrum widzenia są równie ważne dla marki we współczesnych modelach.

Okulary produkowane są z najlepszej jakości materiałów, acetatu, metalu lub ich połączenia, do dzisiaj wykonywane są ręcznie w fabryce we Włoszech.

W ofercie Persol znajdziemy klasyczne prostokątne kształty, oraz charakterystyczne zaokrąglone modele o dużej powierzchni szkieł. W ponadczasowym stylu widać połączenie najnowszych trendów oraz tradycji, której marka jest wierna od samego początku. Cechą charakterystyczną dla Persol jest srebrna strzałka, która znajduje się na obu zausznikach i to właśnie dzięki tej strzałce bez trudu rozpoznamy oryginał.

To też jedna z najbardziej “filmowych marek okularów”, od kilku lat jest sponsorem najstarszego festiwalu filmowego w Wenecji.

Okulary Persol nosili kolejni agenci 007 z Danielem Craigiem na czele, ale też takie gwiazdy jak Ryan Gosling, Steve McQueen, Johnny Depp czy Patrick Dempsey.