Dla kogo okulary przeciwsłoneczne oversize? Modele w dużym rozmiarze

Opublikowany : 2021-09-22 - Kategorie : Wszystko o okularach

Okulary przeciwsłoneczne sprawiające wrażenie za dużych to nie zawsze rezultat ich nieprawidłowego doboru do twarzy. Taki efekt jest wręcz przez niektórych pożądany i coraz częściej spotykany na ulicach. Komu pasują okulary oversize? Podpowiadamy.

Okulary oversize - co to znaczy?

Oversize to termin, który już jakiś czas temu na dobre zagościł w modzie. To angielskie słowo oznacza coś nadwymiarowego. Ubrania oversize celowo mają sprawiać wrażenie za dużych, tworząc charakterystyczny styl, a także przyczyniając się do większej swobody ruchów. Jednak pojęcie oversize odnosi się nie tylko swetrów, bluzek, T-shirtów czy innych typów odzieży. Styl ten coraz częściej spotykany jest przy okularach. Podążając za modą, największe marki oferujące oprawki z wyższej półki, także wprowadziły styl oversize do swojej oferty. 

Okulary oversize - dla kogo?

Okulary typu oversize charakteryzują się większymi niż standardowe średnicami soczewek. Jednak za ich rozmiar równie dobrze mogą odpowiadać grube, rozbudowane ramki. Wszystko to sprawia, że tego typu modele zasłaniają dużą część twarzy. Efekt potrafi być spektakularny i przyciągać wzrok. Polecane są zatem dla osób odważnych, które chcą zostać zauważone i lubią wyróżniać się z tłumu. Nie dziwi zatem fakt, że często sięgają po nie największe hollywoodzkie gwiazdy. 

Okulary oversize mają też inne zalety, o których warto wspomnieć - duża powierzchnia potrafi skutecznie zakamuflować zmęczone oczy i lepiej osłania przed promieniami słonecznymi. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić - modele, które będą za bardzo przytłaczać twarz, mogą wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Osoby o drobnej buzi powinny zatem z nich zrezygnować i wybrać coś w mniejszym rozmiarze, co nie zakryje naszych atutów, ale je podkreśli.

Okulary przeciwsłoneczne oversize - przykładowe modele

Okulary przeciwsłoneczne oversize oferuje obecnie wielu producentów, takich jak Ray-Ban, Prada, Versace czy Michael Kors. Poniżej prezentujemy przykładowe modele dostępne w sklepie ubutik.pl:

  • VERSACE VE 4305-Q 108/13 - model w charakterystycznym kształcie butterfly z grubą, masywnie wyglądającą oprawą. Szylkretowy kolor będzie idealnie pasował do ciepłych typów urody.
  • VERSACE VE 2176 1252/87 - okrągłe okulary przypominające kultowe lenonki, ale w większym rozmiarze. Model rzucający się w oczy, ale jednocześnie bardzo elegancki.
  • RAY-BAN RB 4175 877 - kultowy model Clubmaster w wersji oversize o powiększonej powierzchni soczewek. Charakterystyczny kształt w połączeniu z czarno-złotym kolorem to udane nawiązanie do stylistyki lat 50.
  • MICHAEL KORS MK 2098U 300511 - okulary przeciwsłoneczne z dużymi, kwadratowymi soczewkami o średnim zaciemnieniu. Model w ponadczasowym i pasującym do wszystkiego czarnym kolorze.
  • PRADA SPR 57US 1AB-0A7 - okulary o dużych soczewkach i dodatkowo pogrubionych ramkach, w bardzo modnym, geometrycznym kształcie.

Udostępnij