Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne - jakie wybrać?

Opublikowany : 2019-06-14 - Kategorie : Okulary korekcyjne , Okulary przeciwsłoneczne , Wszystko o okularach

Podczas sezonu wakacyjnego szukamy najlepszej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Co zrobić w sytuacji, kiedy w tym samym czasie musimy używać okularów korekcyjnych?

Zalety okularów przeciwsłonecznych z korekcją

Osoby, których wzrok wymaga korekcji, często decydują się na soczewki kontaktowe i okulary przeciwsłoneczne. Jednak niektórzy nie zdają sobie sprawy, że nie jest to jedyne wyjście. Istnieje bowiem możliwość zrobienia przeciwsłonecznych okularów z korekcją. Będzie to świetne rozwiązanie, ponieważ w tej sytuacji osoby z wadą wzroku nie muszą używać soczewek kontaktowych, aby jednocześnie zapewnić sobie komfort widzenia oraz ochronę przed ostrym światłem. Co ważne, w okularach przeciwsłonecznych nie dostrzega się tego, czy soczewka jest z korekcją czy bez. A zatem pod względem estetycznym prezentują się tak samo, jak zwykłe okulary przeciwsłoneczne.

Jakie okulary wybrać?

Niektóre firmy z branży optycznej wyszły z inicjatywą wykonywania oryginalnego kompletu okularów przeciwsłonecznych z korekcją. Do tych marek należą np. Oakley i Ray-Ban. Soczewki wykonane przez tych producentów mają swoje wszystkie oryginalne powłoki i właściwości. 

Dla osób bardzo aktywnych, które potrzebują ochrony przed słońcem jest szeroki wybór oryginalnej korekcji. Marka Oakley w wielu modelach swoich opraw daje nam także możliwość wstawienia szkieł z korekcją. W zależności od potrzeb, jesteśmy w stanie dobrać oprawę oraz soczewki korekcyjne z odpowiednim uszlachetnieniem, które zapewni komfort w uprawianiu sportu lub codziennym użytkowaniu. 

Oryginalna korekcja do opraw Ray-Ban także jest możliwa. Możemy wybrać spośród kilku kolorów oraz zdecydować, czy soczewka ma być barwiona gradalnie. Dużą zaletą jest również to, że do opraw, które nie są dostępne z soczewką polaryzacyjną, możemy takie wykonać na życzenie. Taka usługa dostępna jest w naszych salonach stacjonarnych. Dzięki temu klient nadal będzie miał w pełni oryginalne okulary.

W salonach optycznych można zamówić soczewki barwione i zamontować je do opraw wielu marek. Producenci soczewek dają dużo większy wybór kolorystyczny. Marka Seiko ma w swojej ofercie ponad 100 możliwości kolorystycznych nawet nietypowych kolorów takich jak, turkusowe, różowe czy czerwone. Tak duży wybór jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć oryginalne i niepowtarzalne okulary przeciwsłoneczne - w tym przypadku nie ogranicza nas kolorystyka soczewek okularowych. 

Do zwykłej korekcyjnej oprawy można także zamontować soczewkę barwioną. Niektórzy klienci salonów Unique Boutique chcą dla siebie drobną oprawę przeciwsłoneczną - wtedy proponujemy takie rozwiązanie, a efekt końcowy jest rewelacyjny. 

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją to dodatkowy komfort widzenia i użytkowania. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, gdzie dostępnych jest wiele modeli. 

Udostępnij