Kto naprawia okulary? Dowiedz się, co zrobić z uszkodzonymi okularami

Opublikowany : 2020-08-20 - Kategorie : Okulary korekcyjne , Wszystko o okularach

Codzienne użytkowanie okularów wiąże się z ryzykiem drobnych uszkodzeń. Czy warto naprawiać je samodzielnie? Kto może nam w tym pomóc?

Naprawa okularów - kto się tym zajmuje?

Zepsute okulary to częsta sytuacja, szczególnie kiedy nie są nowe i nosimy je codziennie, w różnych warunkach. Na szczęście wiele uszkodzeń okularów można naprawić. Jeśli twoje okulary uległy uszkodzeniu, koniecznie zgłoś się do optyka. Unikaj naprawiania swoich okularów na własną rękę, ponieważ bardzo często sklejonych klejem lub taśmą części nie da się później naprawić ani wymienić. Optyk to osoba z dużą wiedzą na temat okularów, odpowiednim doświadczeniem, a do tego dysponująca niezbędnym do napraw sprzętem.

Taki fachowiec pomoże nam w wielu sytuacjach np. wyprostuje zniekształcone oprawki, dopasuje zgubiony nanośnik lub śrubkę, dokona wymiany pękniętej żyłki itp. Najczęściej koszt takich napraw nie jest wysoki. Natomiast złamane oprawki metalowe można zlutować - tego typu usługi niekiedy świadczą również salony jubilerskie. Zwykły użytkownik okularów nie dysponuje odpowiednimi materiałami, narzędziami ani przede wszystkim wiedzą, dlatego zachęcamy do serwisowania okularów u optyków. W przypadku dużych i trudnych do naprawienia uszkodzeń warto rozważyć zakup nowej pary okularów - najlepiej wykonanych z wysokiej jakości materiałów, które będą odporne na zniszczenie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)