Okulary - ile kosztują? Sprawdź ceny okularów korekcyjnych

Opublikowany : 2019-11-26 - Kategorie : Okulary korekcyjne , Wszystko o okularach

Ile kosztują okulary korekcyjne? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ ceny zarówno oprawek, jak i szkieł są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu kwestii. Dowiedz się więcej na ten temat!

Od czego zależy cena okularów?

Na kompletną parę okularów składa się oprawa okularowa i szkła korekcyjne. Ceny opraw cechuje duża rozpiętość. Mają one związek m.in. z materiałem wykonania. Modele z plastiku lub stali nierdzewnej będą z pewnością tańsze niż te wykonane z karbonu czy tytanu. Najdroższe, biżuteryjne oprawy mogą być pokryte 24-karatowym złotem lub zawierać kamienie szlachetne. Bardzo dużo zależy też oczywiście od marki. W ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy oprawy znanych marek, takich jak Prada, Miu Miu, Dolce&Gabbana, Vogue, Ray-Ban, Oakley, Emporio Armani, Versace, Michael Kors, Bvlgari i Persol. Każda z nich ma swoją historię, a także swoje charakterystyczne cechy, które wyróżniają ją spośród innych. Ceny niektórych modeli mogą być również wyższe np. ze względu na ręczne wykonanie. Oczywiście dostępne są też oprawki mniej znanych firm, których ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

Ceny soczewek okularowych również są zróżnicowane. Zależą one m.in. od wady wzroku, z jaką się zmagamy. Przykładowo szkła jednoogniskowe (na krótkowzroczność lub nadwzroczność) będą znacznie tańsze niż wieloogniskowe (progresywne, czyli na prezbiopię). Cena będzie również wyższa, jeśli zdecydujemy się na różnego rodzaju uszlachetnienia, takie jak np. likwidująca odblaski powłoka antyrefleksyjna, utwardzenie czy powłoka Blue Control, odbijająca światło niebieskie. Koszt soczewek może zależeć także od ich indeksu (tzw. pocienienia), czyli po prostu grubości soczewek - im cieńsza konstrukcja, tym będą droższe. W stacjonarnych salonach optycznych Unique Boutique istnieje możliwość indywidualnego doboru odpowiednich szkieł. W naszej bogatej ofercie posiadamy soczewki Seiko, Hoya, a także szkła polskiego producenta -  firmy Szajna.

Ile kosztują okulary korekcyjne?

Ceny markowych oprawek korekcyjnych w naszym sklepie internetowym zaczynają się już od ok. 280-350 zł. Są to najczęściej modele marek Vogue, Oakley lub Ray-Ban. Z kolei koszt droższych oprawek np. niektórych modeli Miu Miu lub Bvlgari może przekraczać 1000 zł. Zdarza się, że ceny modeli ekskluzywnych marek z limitowanych edycji sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, na jakiej marce nam zależy i jak wyobrażamy sobie wygląd naszych okularów. W naszych salonach można znaleźć najnowsze kolekcje oraz modele na wyłączność. Warto także zapytać optometrystę o poradę, jaka oprawa sprawdzi się do rodzaju soczewek, które nam przepisano.

W zależności od wybranego producenta, powłok oraz stopnia pocienienia (rodzaju materiału) ceny soczewek jednoogniskowych znajdują się w przedziale od 100 zł za parę w wersji podstawowej do ok. 1500 zł w wersji o największym dostępnym pocienieniu oraz z najlepszymi powłokami danego producenta. Z kolei soczewki progresywne (zawierające zarówno moce do dali, odległości pośrednich, jak i bliży) w zależności od producentów, parametrów i wymagań klienta zawierają się w przedziale od 800 zł do 4000 zł.

Jak widać, przedziały cenowe soczewek okularowych mogą być bardzo duże, co jest zależne przede wszystkim od rodzaju posiadanej wady wzroku oraz naszych oczekiwań. Po pełną ofertę szkieł zapraszamy do naszych salonów optycznych, znajdujących się we Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie. Wykwalifikowana kadra służy pomocą i fachowym podejściem. Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom.

Udostępnij