Soczewki Chromance w okularach Ray-Ban - jak wpływają na jakość widzenia?

Opublikowany : 2021-08-18 - Kategorie : Wszystko o okularach

Przeglądając ofertę okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban, przy niektórych modelach możemy zauważyć, że posiadają soczewkę Chromance. Co to właściwie oznacza i jak wpływa na jakość widzenia?

Czym są soczewki Chromance?

Wiele znanych marek okularowych posiada własne opatentowane technologie, które mają zapewniać jak najlepsze wrażenia wzrokowe. Nie inaczej jest z Ray-Ban. Dziś przyjrzymy się soczewkom Chromance, które firma po raz pierwszy wprowadziła do swoich okularów przeciwsłonecznych w 2016 r. Najprościej mówiąc, Chromance to technologia wzmacniająca kolory, aby były bardziej żywe, zapewniając jeszcze wyraźniejsze widzenie. 

Ponadto każda soczewka Chromance posiada polaryzację, która chroni oczy przed olśniewającymi odbiciami od powierzchni poziomych. Noszenie okularów przeciwsłonecznych z technologią Chromance przekłada się na poprawę widzenia w trzech aspektach: rozjaśnia kolor, wzmacnia kontrast i zapewnia lepszą wyrazistość. Jak zapewnia Ray-Ban, takie połączenie całkowicie zmienia postrzeganie kolorów oraz gwarantuje niebywały komfort

Oczywiście podobnie jak ma to miejsce w innych okularach przeciwsłonecznych tego producenta, soczewka Chromance całkowicie chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym, gwarantując zdrowie i bezpieczeństwo oczu nawet podczas bardzo słonecznego dnia. Dodatkowo hydrofobowa powierzchnia soczewek Chromance ułatwia spływanie kropel wody z powierzchni oraz “odpycha” plamy i odciski palców, dzięki czemu czyszczenie okularów jest znacznie szybsze i łatwiejsze.

Modele okularów z soczewkami Chromance

Wszystkie okulary Ray-Ban wyposażone w tę technologię możemy bardzo łatwo rozpoznać, ponieważ na dole lewej soczewki znajduje się napis “Chromance”. W kolekcji Ray-Ban znajdziemy szeroką gamę stylów i kolorów okularów przeciwsłonecznych z soczewkami Chromance (zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn), dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawiamy przykładowe modele dostępne w sklepie ubutik.pl:

RB 8317CH 029/A1 - okulary w kultowym kształcie Aviator (pilotki). Model posiada srebrną oprawę i lustrzane soczewki o niebieskim odbiciu.

RB 4263 601/5J - okulary o klasycznym kształcie i dużych soczewkach. Model w ponadczasowym czarnym kolorze z regulowanymi noskami.

RB 3543 001/A3 - męskie okulary przeciwsłoneczne z cienką metalową ramką w kolorze złotym. Idealne dla miłośników klasycznej elegancji.

RB 8319CH 9076K9 - twarzowy model, który wyróżnia ciekawa kolorystyka - soczewki red mirror grey gradient polar oraz oprawa łącząca czerń ze złotym.

RB 3542 002/5L - wyjątkowy model o sportowym charakterze. Okulary mają opływowy kształt i lustrzane soczewki w kolorze srebrnym.

Udostępnij