Filtruj według

Cena
Cena
Kolor oprawy
Kolor oprawy
Rodzaje okularów
Rodzaje okularów
Polaryzacja
Polaryzacja
Szerokość mostka
Szerokość mostka
Przekątna soczewki
Przekątna soczewki
Materiał
Materiał
Rodzaj oprawy
Rodzaj oprawy
Kształt oprawy
Kształt oprawy
Kolor soczewki
Kolor soczewki

Okulary Persol

Okulary dla słońca – tak dosłownie przetłumaczyć można nazwę jednej z najstarszych firm optycznych na świecie. Okulary Persol takie właśnie są - zaprojektowane z myślą o skutecznej ochronie przed słońcem. Wyróżnia je prosta linia i subtelna elegancja.

Sprawdź nasze Okulary Persol

Jest 50 produktów.

Pokazano 1-12 z 50 pozycji

Okulary tej marki nosiły największe gwiazdy światowego kina i do dziś określa się je mianem najbardziej filmowych – w końcu uwielbiał je sam James Bond. Każdy model do dnia dzisiejszego wykonywany jest ręcznie we Włoszech – przy użyciu octanu celulozy. Charakterystyczna srebrna strzała, będąca znakiem towarowym marki, to potwierdzenie wysokiej jakości i niebywałego kunsztu legendarnej włoskiej marki. Dużą popularnością cieszą się składane okulary Persol, które nie bez powodu nazywane są małymi dziełami sztuki. W ofercie naszego sklepu znajdziesz oryginalne okulary marki Persol, dostępne w wieku kształtach, kolorach i wzorach.

Typy okularów Persol: okulary przeciwsłoneczneokulary korekcyjne

Kształty okularów Persol: Prostokątne, Owalne, Okrągłe, Aviator

Dla kogo: Damskie, Męskie

Persol

Persol to włoska marka specjalizująca się w produkcji luksusowych okularów. Założył ją w 1917 roku Giuseppe Ratti, który w początkowej działalności skupił się przede wszystkim na produkcji niezwykle komfortowych i precyzyjnych okularów dla pilotów oraz kierowców wyścigowych. Okulary Persol miały spełniać swoje zadanie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Wykonywano je z ciemnych, owalnych i grubych szkieł oraz specjalnej gumy, która miała gwarantować stabilne utrzymanie. W 1930 roku marka zasłynęła z charakterystycznego żółto-brązowego koloru szkieł, które na tle produkowanych dotąd modeli bardzo się wyróżniały. Firma szybko zdobyła uznanie ze strony gwiazd. Okulary Persol chętnie nosiła Greta Garbo czy Steve McQueen. Dużą zaletą marki jest ciągły rozwój produktów pod względem technologicznym – nieustannie poddaje się je licznym testom i badaniom, co sprawia, że zaliczane są do kategorii najbardziej zaawansowanych, a co za tym idzie – najlepszych tego rodzaju produktów na świecie.