Dziękujemy naszym olimpijczykom za wspaniałe emocje!

Opublikowany : 2021-08-24 - Kategorie : Wszystko o okularach

XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie przeszły już do historii. Przeżywaliśmy je bardzo mocno szczególnie za sprawą polskich żeglarek i żeglarzy, których z dumą mogliśmy sponsorować. Dla niektórych Tokio okazało się bardzo szczęśliwe - więcej w naszym podsumowaniu.

Igrzyska Tokio 2020 już za nami

Zakończone niedawno Igrzyska Olimpijskie były szczególne. Za sprawą pandemicznych obostrzeń sportowcy rywalizowali bez udziału publiczności, jednak to nie przeszkadzało nam w przeżywaniu wielkich emocji przed telewizorami. Polscy reprezentanci dostarczyli nam ich bardzo wiele - z Tokio przywieźli 14 medali (w tym 4 złote), co jest najlepszym dorobkiem naszego kraju w XXI wieku i dało nam 17. miejsce w klasyfikacji medalowej. Wielu było też bardzo blisko zdobycia olimpijskiego krążka, a do szczęścia zabrakło im niewiele.

Polscy reprezentanci z naszymi okularami

Jako Unique Boutique i sklep internetowy ubutik.pl najbardziej emocjonowaliśmy się regatami, które odbywały się na Zatoce Sagami u wybrzeży Enoshimy. A to wszystko za sprawą naszych wspaniałych żeglarek i żeglarzy, którzy do Tokio wyruszyli z otrzymanymi od nas najlepszymi sportowymi okularami przeciwsłonecznymi marki Oakley. Przypomnijmy - byli to:

  • męska załoga w klasie 49er: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński
  • kobieca załoga w klasie 49erFX: Kinga Łoboda i Aleksandra Melzacka
  • kobieca załoga w klasie 470: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill
  • reprezentantka w konkurencji Laser Radial: Magdalena Kwaśna
  • windsurfer w klasie RS:X: Piotr Myszka.

Srebrny medal polskich żeglarek 

Spośród naszej żeglarskiej reprezentacji z pewnością te igrzyska najlepiej zapamiętają Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill. Jako załoga swój olimpijski debiut zaliczyły w Londynie w 2012 r., jednak to Tokio okazało się najszczęśliwsze. Polki od samego początku zawodów utrzymywały się w czołówce, a znakomity finisz i wyprzedzenie Francuzek w finałowym wyścigu zapewniło im srebrny medal!

Niestety szczęścia zabrakło Piotrowi Myszce. Nasz utytułowany windsurfer był bliski podium, ponieważ przed ostatnią odsłoną rywalizacji plasował się na 4. miejscu. Niestety w decydującym wyścigu zaliczył falstart, co wykluczyło go z walki o medale. Podobnie jak w Rio w 2016 r. od upragnionego olimpijskiego krążka dzieliło go naprawdę niewiele.

Pozostali reprezentanci również pokazali się z dobrej strony, za co serdecznie dziękujemy i oczywiście trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy! Jesteśmy pewni, że nasze okulary przydadzą im się je jeszcze w wielu sytuacjach - nie tylko podczas treningów i zawodów, lecz także w czasie wolnym. Tak jak Piotrowi Myszce, który podczas wakacji wybrał się na przejażdżkę rowerem w swoich okularach Oakley Sutro Matte Black Prizm Road, wprost idealnych dla kolarzy.

Udostępnij