
Gdzie produkowane są okulary Ray-Ban?
Ray-Ban to marka znana nie tylko z popkultury, ale też z życia codziennego. Okulary z charakterystycznym logo tej firmy noszą użytkownicy w różnym wieku na każdej szerokości i długości geograficznej. Swą popularność okulary Ray-Ban zawdzięczają wyjątkowej jakości, która przejawia się m.in. w znakomitej optyce, skutecznej ochronie przed promieniowaniem UV i wykonaniu z dbałością o detale. Gdzie powstają legendarne okulary i jak upewnić się, że masz do czynienia z oryginałem?
Okulary Ray-Ban – włoska jakość
Od 1999 roku oficjalnym właścicielem marki i producentem okularów Ray-Ban jest firma Luxottica. Produkcja na rynek europejski odbywa się we Włoszech. Okulary kupione w Polsce powinny mieć więc napis Made in Italy lub Made in EU.
Jeśli trafisz na okulary z napisem Made in China, nie oznacza to wcale, że masz do czynienia z podróbką. Ray-Bany faktycznie produkowane są też w Chinach, lecz głównie z przeznaczeniem na rynek azjatycki. Może się więc zdarzyć, że będziesz oglądać okulary wyprodukowane w Państwie Środka. Jeśli wszystko inne będzie świadczyć o tym, że jest to produkt oryginalny, zapytaj sprzedawcę, dlaczego te okulary nie przyjechały z Włoch.
Jak odróżnić oryginalne Ray-Bany od podróbek?
Wiesz już, że Twoje nowe okulary Ray-Ban powinny pochodzić z gorącej Italii. W jaki sposób można jednak upewnić się, co do ich autentyczności? Aby rozpoznać oryginał, weź pod uwagę kilka czynników.
Logo
- Soczewki – na lewej soczewce znajdziesz wytłoczone logo "RB", na prawej widnieje biały napis "Ray-Ban". W przypadku wersji z polaryzacją, napis wygląda tak: "Ray-Ban P".
- Noski – na metalowych noskach o gumowym zakończeniu, od wewnętrznej strony wytłoczone jest logo "RB".
- Oprawka – dyskretne logo znajdziesz też na zausznikach. Pamiętaj, że logo nie powinno wystawać poza oprawy.
Zestaw
- Etui – do okularów korekcyjnych dołączane jest czarne twarde etui. Wersje przeciwsłoneczne sprzedawane są z etui czarnym lub brązowym. Wszystkie zaopatrzone są w logo Ray-Ban.
- Ściereczka – niewielka ściereczka z logo Ray-Ban umieszczona w etui.
- Broszura – broszura informacje o zakupionym modelu. Dowiesz się z niej również tego, w jaki sposób dbać o nowe okulary.
- Etui z kartonu – dotyczy tylko okularów przeciwsłonecznych.
Kod modelu
Zakupiony przez Ciebie model ma swoje oznaczenie w postaci kodu. Szukaj tego numeru po wewnętrznej stronie lewego zausznika.
Gdzie kupować okulary Ray-Ban?
Luxottica jako producent i oficjalny dystrybutor okularów Ray-Ban w Polsce, współpracuje niektórymi sklepami internetowymi. Takie serwisy rozpoznasz po tym, że na ich stronie głównej w dobrze widocznym miejscu umieszczono oznaczenie, na którym umieszczono m.in.: logo Ray-Ban, bieżący rok oraz napis CERTIFIED STORE. Możesz też wpisać nazwę witryny w wyszukiwarkę z oficjalnej strony Ray-Bana. Jeśli sklep współpracuje z marką, zobaczysz potwierdzenie, że dany podmiot jest certyfikowanym sprzedawcą.
Podsumowanie
Ray-Ban to marka z wieloletnią tradycją. Przez lata opracowano metody produkcji, które dziś owocują towarem najwyższej jakości. Okulary mają doskonałe właściwości użytkowe i wciąż zachwycają swą stroną estetyczną. Ray-Ban dba o prawa pracownika i uczciwe wynagrodzenie. Warto więc sięgać po najlepsze produkty choćby dlatego. Inną kwestią jest bezpieczeństwo. Podróbki mogą doprowadzić do uszkodzenia wzroku!
-
Ray-Ban RB 4202 606971
Okulary przeciwsłoneczne RB4202 606971 typu unisex.
Kultowy Andy - klasyczna oprawa marki Ray-Ban.
-
Ray-Ban RB 4171 54 622/T3
Model RB4171 622/8G Erika z pełną, zaokrągloną, czarną oprawą z tworzywa.
Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami w kolorze szarym z polaryzacją.
-
Ray-Ban RB 2202M 55 F668B1 FERRARI
Okulary przeciwsłoneczne marki Ray-Ban. Doskonały wybór dla kobiet oraz mężczyzn.
Kolekcja Ferrari
-
Ray-Ban RB 3637 50 919631
Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban w okrągłym kształcie ze złotymi oprawkami.