Niemiecka jakość designu MYKITA

Opublikowany : 2022-04-21 - Kategorie : Wszystko o okularach

MYKITA powstała w 2003 roku w Berlinie. Początkową siedzibą firmy był budynek, w którym dawniej mieściło się przedszkole (niem. Kita). Zaowocowało to nie tylko nazwą, ale także kulturą ciekawości i zabawy. Firma rzuca wyzwanie obowiązującym normom i zasadom, tworząc prawdziwe unikaty w świecie oprawek i okularów przeciwsłonecznych.

MYKITA nie była w stanie znaleźć fabryki, która sprostałaby ich oczekiwaniom, dlatego też stworzyli własną manufakturę, w której każda para okularów tworzona jest ręcznie, z niezwykłą precyzją. 

 

Wszystko pod jednym dachem

W 2014 roku MYKITA przeniosła się do historycznego budynku w samym sercu berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, dziś znanej jako MYKITA HAUS.. Zespół stworzonej przez Moritza Kruegera firmy to połączenie ludzi o różnej kulturze, pełnych talentów, pozwalających na tworzenie niezwykłych rozwiązań, eksperymentowanie z formą i przywiązanie do jakości, odzwierciedlanej w produktach marki.

 

Numer 1

Kolekcja N01 stanowiła podstawy dla marki MYKITA. Trójwymiarowe konstrukcje ram wykonane są z blaszek ze stali nierdzewnej. Formy powstają poprzez serie zginania oraz składania materiału, co inspirowane jest japońską sztuką origami. 

Podejście projektowe stojące za nieszablonowym zginanym zawiasem spiralnym jest kluczowe dla tej oraz każdej kolejnej kolekcji: rozwiązanie technicznie musi być również estetyczne.

 

MYLON

Adaptowalny, wyjątkowo lekki i trwały MYLON, wykonany jest z drobnego proszku poliamidowego łączonego w stałe formy poprzez technologię druku 3D nazwaną selektywnym spiekaniem laserowym. Oprawy utworzone są warstwa po warstwie zgodnie z projektem nadanym w wersji cyfrowej. Wysoko zaawansowany technologicznie materiał pozwala na najwyższą swobodę projektowania. Kolekcja pokazuje niesamowitość możliwości poprzez prezentację kształtów od dyskretnych po ekstrawaganckie.

 

STUDIO

MYKITA STUDIO reprezentuje kreatywny rdzeń nowoczesnej manufaktury. Ta linia jest prezentacją koncepcji mody haute couture – bezkompromisowych wzorów, które odzwierciedlają ducha czasu. Bez ograniczeń oraz zobowiązań stylistycznych MYKITA STUDIO ukazuje chwilę w czasie.

 

ACETATE

Kolekcja ACETATE oparta jest na połączeniu wysoko zaawansowanych elementów funkcjonalnych z tworzywem acetatowym. Koncept ten jest zaadaptowany do różnych wersji stylistycznych; od najbardziej skromnych do możliwie najśmielszych. Przemyślane designy frontów wraz konstrukcją zauszników zapewniają optymalne dopasowanie anatomiczne oraz niezwykły komfort użytkowania. Oprawy wykonane są ręcznie z odnawialnego acetatu. 

 

Dodatkowo, każda z soczewek przeciwsłonecznych zastosowanych w oprawach MYKITA posiada powłokę antyrefleksyjną na swojej wewnętrznej części, dzięki czemu chroni przed niechcianym odbiciem światła, ale nadal zachowuje estetykę okularów przeciwsłonecznych. Soczewki te całkowicie chronią przed promieniowaniem UVA i UVB.

Udostępnij