Okulary - jak czyścić? Podpowiadamy

Opublikowany : 2020-02-20 - Kategorie : Okulary korekcyjne , Okulary przeciwsłoneczne , Wszystko o okularach

Nie wystarczy pamiętać o regularnym czyszczeniu okularów. Ważne jest również to, aby wiedzieć, jak robić to prawidłowo. Podpowiadamy, jakie są zasady czyszczenia okularów.

Jak prawidłowo czyścić okulary?

Regularne czyszczenie okularów znacznie zwiększa ich trwałość oraz zapewnia większy komfort widzenia. Podczas czyszczenia okularów musimy jednak stosować się do kilku podstawowych zasad. Wtedy nie tylko uzyskamy najlepszy efekt, lecz także nie narazimy naszych okularów na zniszczenie. O czym powinniśmy pamiętać?

  1. Nie czyść okularów na sucho.

  2. Nie używaj do czyszczenia szkieł papieru toaletowego, ręczników papierowych ani chusteczek higienicznych, ponieważ mogą one zarysować soczewki.

  3. Na początku umyj okulary pod letnią bieżącą wodą lub użyj specjalnego płynu do czyszczenia okularów, a następnie przy użyciu ściereczki z mikrofibry kolistymi ruchami delikatnie wyczyść szkła.

  4. Nie używaj dużo siły, ponieważ zbyt mocne czyszczenie okularów może spowodować ich deformację.

  5. Nie stosuj silnych detergentów ani płynów do mycia okien czy szyb samochodowych. Chociaż skutecznie usuną one widoczny brud, to nie są bezpieczne dla powłok uszlachetniających szkła.

  6. Nie zapominaj również o czyszczeniu całej oprawy okularowej, a także systematycznej wymianie nosków w salonie optycznym.

Czyszczenie okularów ultradźwiękami

Co zrobić, kiedy osady na okularach znajdują się w trudno dostępnych miejscach i nie jesteśmy w stanie sami ich usunąć? W takim przypadku polecamy zostawić to zadanie profesjonaliście, który wyczyści okulary w myjce ultradźwiękowej. Jest to specjalne urządzenie usuwające zabrudzenia z bardzo dużą dokładnością. Z takiej usługi można skorzystać w naszych stacjonarnych salonach optycznych Unique Boutique, zlokalizowanych we Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie.

Udostępnij