Co wyróżnia okulary Persol? Dowiedz się więcej o marce

Opublikowany : 2021-06-09 - Kategorie : Wszystko o okularach

Okulary Persol często porównywane są do małych dzieł sztuki. W artykule przybliżamy historię firmy i wyjaśniamy, w czym tkwi wyjątkowość tej włoskiej marki.

O marce Persol

Na naszym blogu opisywaliśmy już wiele luksusowych marek okularów dostępnych w sklepie ubutik.pl. Duża część z nich to domy mody, które projektują przeróżne elementy garderoby i akcesoria. Inaczej jest z marką Persol – ta jest wyspecjalizowana w okularach i to właśnie im poświęca całkowitą uwagę. Co dokładnie oznacza nazwa? Włoskie wyrażenie “per il sole” tłumaczy się jako “dla słońca”, co dotyczy oczywiście okularów przeciwsłonecznych. Marka powstała we Włoszech w 1917 r., co czyni ją jedną z najstarszych w branży optycznej. Założycielem był słynny optyk i fotograf Giuseppe Ratti

Początkowo Persol dał się poznać dzięki produkcji gogli dla pilotów o nazwie Protector. Model ten zdobył bardzo duże uznanie oraz otrzymał 14 oryginalnych patentów (nosił go m.in. słynny kierowca wyścigowy Enzo Ferrari). Po raz kolejny marka zdobyła uznanie w roku 1957, produkując swój najsłynniejszy model okularów 649. Początkowo dedykowany był włoskim motorniczym, ale szybko stał się popularny w szerszych kręgach i z powodzeniem sprzedawany jest do dziś. 

Obecnie Persol to zarówno okulary przeciwsłoneczne, jak i oprawki korekcyjne. Każdy model, który trafia do sprzedaży wykonywany jest ręcznie we Włoszech z wykorzystaniem octanu celulozy. Warto wspomnieć też o logo marki, które inspirowane jest mieczami antycznych wojowników. Znakiem rozpoznawczym okularów Persol jest natomiast charakterystyczna srebrna strzała. Markę pomogło rozsławić w świecie wiele gwiazd kina i sportu.

Cechy okularów Persol

Chyba najtrafniejsze określenie stylu wypracowanego przez projektantów Persol to subtelna elegancja. Nie bez powodu o okularach tej marki mówi się jak o małych dziełach sztuki. Wyszukany styl w wyjątkowy sposób łączy się z tutaj z prostą linią i minimalizmem. Co konkretnie oferuje nam Persol? Dostępne są przede wszystkim klasyczne kształty – zarówno zaokrąglone, prostokątne, jak i nawiązujące do aviatorów. Kolorystyka jest raczej stonowana – oprócz ponadczasowej czerni znajdziemy tu także różne odcienie brązu. 

Pamiętajmy, że kwestia wyglądu, choć bardzo ważna, to nie wszystko. Kolejna istotna cecha okularów Persol, o której należy wspomnieć to komfort i precyzja widzenia. Modele początkowo projektowane dla pilotów i kierowców wyścigowych miały spełniać swoje zadanie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. I tak zostało do dziś – są lekkie, wygodne, a do tego wytrzymałe. Ponadto okulary przeciwsłoneczne Persol zapewniają doskonałe wrażenia wzrokowe i rzecz jasna wyposażone są w filtr UV, skutecznie chroniąc nasz wzrok przed szkodliwym dla oczu promieniowaniem ultrafioletowym.

Zobacz pełną ofertę okularów Persol w sklepie ubutik.pl i wybierz swój wymarzony model!

Udostępnij