144.jpg

Jakie okulary przeciwsłoneczne pasują do formalnych strojów?

Okulary stanowią efektowny dodatek dla wielu osób. Podobnie jak w przypadku innych elementów garderoby, wybór odpowiednich okularów może być wyzwaniem. Jak najlepiej dopasować okulary do garnituru, aby osiągnąć elegancki efekt?

Dopasowanie eleganckiego stylu ubioru do okularów, zwłaszcza jeśli chodzi o modele przeciwsłoneczne, może być szczególnym wyzwaniem. Często kojarzą się one bardziej z relaksem na plaży niż z profesjonalnym wyglądem w biurze. Jednak czasami konieczne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych nawet do garnituru, na przykład podczas prowadzenia samochodu w słoneczny dzień. Poprzez odpowiedni wybór oprawek i soczewek można jednak stworzyć bardzo stylowe zestawy, dbając jednocześnie o komfort i bezpieczeństwo wzroku oraz utrzymując doskonały wygląd.

Okulary mogą być skonstruowane z różnych materiałów o zróżnicowanej jakości. Aby skutecznie dopasować okulary do eleganckich stylizacji, zaleca się wybór starannie wykonanych modeli. Przydatna również jest polaryzacja, co jest przydatne podczas prowadzenia samochodu. Ważne jest również sprawienie, że kolor soczewek, który wybierzesz, harmonizuje z kolorem oprawek. Dzięki temu z powodzeniem dopasujesz okulary przeciwsłoneczne, podkreślając swój wysmakowany gust.

Przy wyborze oprawek okularów warto zastanowić się, jaki kształt najlepiej podkreśli cechy Twojej twarzy. Kluczową zasadą jest unikanie powtarzania tych samych kształtów. Na przykład, jeśli masz okrągłą twarz, lepiej zrezygnować z okrągłych oprawek i zdecydować się na modele prostokątne lub kanciaste. Natomiast, jeśli rysy Twojej twarzy są ostre, możesz złagodzić je, wybierając okulary o zaokrąglonych lub owalnych kształtach. Ta zasada jest zastosowana zarówno do korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych okularów.

Okulary przeciwsłoneczne do garnituru

W przypadku okularów przeciwsłonecznych kluczową kwestią jest obecność filtra UV. Szkła, które nie posiadają tego filtra, nie tylko nie zabezpieczają oczu przed szkodliwym promieniowaniem, ale mogą również przysporzyć szkody. Mimo że nosząc je możesz odczuwać, że intensywność światła jest zmniejszona, promienie UV wciąż przenikają do Twoich oczu. Dlatego zaleca się wybieranie wysokiej jakości soczewek z efektywnym filtrem UV i kupowanie okularów w sprawdzonych miejscach jak salony optyczne lub sklepy internetowe jak uButik.pl. Niezalecane jest kupowanie i noszenie okularów przeciwsłonecznych z bazaru.

Jeśli zależy Ci na tym, aby dopasować okulary do garnituru, postaw na klasyczną elegancję. Bezpiecznym wyborem są proste, czarne oprawki, które doskonale harmonizują z formalnymi stylizacjami. Odradza się wybieranie oprawek z kolorowymi motywami, które są bardziej odpowiednie na plażę niż do noszenia w formalnych sytuacjach. Zasada ta powinna być przestrzegana także w przypadku codziennych okularów – lepiej unikać eksperymentowania z oryginalnymi kolorami i postawić na uniwersalne rozwiązania. Jeśli chodzi o barwienie soczewek, również klasyka jest zalecana – wybieraj czarne lub szare soczewki bez efektu lustra.

Gdy wybierasz eleganckie okulary przeciwsłoneczne do garnituru, pamiętaj o stosowaniu się do dobrych manier. Po wejściu do pomieszczenia zdejmij je, zwłaszcza na początku rozmowy, kiedy nawiązujesz kontakt wzrokowy. Po zdjęciu okularów, umieść je w stylowym etui i odłóż je na stolik.