Jakie okulary wybrać dla kształtu twarzy?

Opublikowany : 2023-10-19 - Kategorie : Wszystko o okularach

Okulary stanowią wyjątkowy element mody, ponieważ zdobią centralną część naszego ciała - twarz. Jest ona często pierwszą rzeczą, na którą ludzie zwracają uwagę, więc ważne jest, aby wybrać odpowiednie oprawki. Dobrze dobrane okulary mogą pomóc wysmuklić okrągłą twarz lub złagodzić wyrazistą szczękę w przypadku twarzy o kwadratowym kształcie. Celem okularów jest podkreślenie zalet danego kształtu twarzy i harmonizacja jej proporcji. Chociaż w ogromnym wyborze modeli dostępnych online może wydawać się trudne dokonanie trafnego wyboru, to właściwa identyfikacja kształtu twarzy pomoże zoptymalizować poszukiwania, ograniczając je do kilku odpowiednich modeli.

Aby wybrać idealne oprawki dla swojego wyglądu, koniecznym jest dokładne określenie kształtu twarzy. Jednak problem polega na tym, że wielu klientów odwiedzających salony optyczne często mylnie identyfikuje swój kształt twarzy, mimo przekonania, że go znają. To zjawisko jest wynikiem subiektywnego spojrzenia na siebie, ponieważ nasz mózg ma tendencję do pewnego zakrzywienia odbieranego obrazu. Dlatego często mamy trudności z określeniem, jakie okulary najlepiej pasują do naszego wyglądu. Problem ten staje się szczególnie istotny, gdy musimy wybrać okulary korekcyjne, które nosimy przez większość czasu. Dlatego nie wahajmy się spytać doświadczonego stylisty o pomoc w doborze okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

Kształt twarzy o owalnym kształcie uważany jest przez wielu za najprostszy w doborze oprawek. Charakteryzuje się miękkimi liniami, a najszerszą częścią twarzy są policzki. W przypadku takiej twarzy praktycznie każdy rodzaj oprawek może być odpowiedni, o ile nie są zbyt szerokie. Ważne jest, aby okulary nie wystawały poza najszerszą część twarzy. Pozostałe aspekty wyboru oprawek zależą już przede wszystkim od osobistego gustu.

Twarz o okrągłym kształcie, w tym okrągła broda i uwydatnione policzki, zazwyczaj jest krótka i stosunkowo szeroka. W przypadku takiej twarzy najlepiej pasują oprawki o kształcie kwadratowym, które pomogą nadać jej bardziej wyrazisty wygląd. Jednak warto unikać zbyt grubych oprawek, ponieważ dodadzą one dodatkowej szerokości twarzy. Zamiast tego, lepszym wyborem będą delikatne oprawki.

Kwadratowa twarz jest często dłuższa i charakteryzuje się wyraźnym zaznaczeniem szczęki oraz prostymi konturami. Kobiety o kwadratowej twarzy bywają często postrzegane jako osoby o bardziej męskim wyglądzie. W przypadku takiego kształtu twarzy, najlepszym wyborem wydają się oprawki o kształcie okrągłym lub owalnym, które pomogą złagodzić rysy twarzy. Dobre rezultaty daje także wybór grubszych i szerszych oprawek. Natomiast oprawki wąskie i o kształcie kwadratowym mogą sprawić, że twarz wyda się jeszcze dłuższa, zwłaszcza jeśli jest już wydłużona.

Twarze w kształcie serca cechuje szerokie czoło i wąski podbródek, co sprawia, że oprawki w kształcie kociego oka pasują doskonale do tego typu twarzy. Zazwyczaj zaleca się unikać zbyt szerokich i ciemnych oprawek, aby nie przytłoczyć delikatnych rysów twarzy. Niemniej jednak, czasami zasady te można śmiało łamać. Przykładowo, Emily Ratajkowski często nosi szerokie oprawki, łącząc je zarówno z codziennymi, jak i sportowymi stylizacjami. Natomiast Ariana Grande, od czasu do czasu, wybiera delikatne i subtelne oprawki.

Niezależnie od tego, czy zamierzasz zakupić okulary przeciwsłoneczne, czy okulary korekcyjne, kluczowe jest wybieranie modeli wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Twoje zdrowie wzroku jest niezwykle cenne, a o jego uszkodzenie nietrudno. Dlatego ważne jest, aby zwłaszcza w przypadku okularów przeciwsłonecznych wybierać te, które posiadają odpowiedni filtr przeciwsłoneczny. Niedostateczna ochrona przed promieniami słonecznymi może prowadzić do powstawania zmarszczek wokół oczu oraz zwiększać ryzyko wystąpienia wielu chorób oczu.

Udostępnij