146.jpg

Vogue w świecie okularów – elegancja i nowoczesność

Pismo modowe „Vogue” z USA od długiego czasu kształtuje trendy, dostarcza inspiracji dla projektantów i wspiera rozwijające się talenty. Gdy w latach 70. pojawiła się marka okularów o tym samym nazwie, szybko zdobyła popularność. Chociaż nie ma bezpośredniego związku z czasopismem, to jednak czerpie inspiracje z prezentowanych w nim koncepcji. Trzyma się tych samych wartości - nowoczesności, oryginalności i dynamizmu. Kolekcje okularów Vogue Eyewear ewoluują z biegiem lat, zawsze podążając za najnowszymi trendami, a asortyment firmy jest niezwykle zróżnicowany. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

W roku 1973 pojawiły się pierwsze oprawki okularowe marki Vogue Eyewear. Markę tę, zrodzoną z pasji do świata mody i kultowego magazynu o tej samej nazwie, założył młody mieszkaniec Florencji, Paolo Seminara. Początkowo firma skupiała się jedynie na produkcji damskich okularów przeciwsłonecznych Vogue. Jednak z powodu ich rosnącej popularności, dom mody postanowił poszerzyć asortyment o oprawki korekcyjne, a w kolejnym etapie także o okulary dla mężczyzn i modele unisex.

Paolo Seminara oraz pozostali projektanci, którzy współtworzą markę, od samego początku postawili na innowacyjność, autentyczność, różnorodność i oryginalność. Ich celem nie było jedynie podążanie za obecnie panującymi trendami, ale także kreowanie ich. Czy udało im się w tym zadaniu? Dzisiaj oprawki okularowe Vogue zajmują drugie miejsce na świecie pod względem liczby rocznie sprzedawanych produktów. To wyjątkowe osiągnięcie, zwłaszcza biorąc pod uwagę konkurencję ze strony renomowanych domów mody, takich jak Gucci czy Dolce&Gabbana.

Oprawy okularowe marki Vogue doskonale oddają istotę mody poprzez swoją niejednorodność. Często inspirują się estetyką minionych dziesięcioleci lub stylem opraw, które stały się ikoniczne dzięki konkretnym postaciom. Dodatkowo, łączą różne style i zaskakują nietypowymi połączeniami zarówno w przypadku modeli opraw korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych.

Okulary Vogue

Innym widocznym elementem wyróżniającym okulary Vogue jest ich różnorodna paleta kolorystyczna. Oprawy są dostępne w niemal każdym kolorze i wzorze – od klasycznej czerni, przez intensywne odcienie błękitu, różu i czerwieni, aż po subtelne biele i beże. Produkcja opraw obejmuje różnorodne materiały, takie jak plastik czy metal. Bez względu na to, czy preferujesz pełne plastikowe, metalowe oprawki, subtelne, czy też eksperymentujesz z modą lub preferujesz wyrafinowaną elegancję – w ofercie marki Vogue z pewnością znajdziesz coś odpowiadającego Twoim gustom.

Założyciel marki wierzył, że okulary Vogue pozwalają wyrazić własną osobowość, niezależnie od wieku czy preferowanego stylu. Oprawy wyróżniają się delikatnymi kolorami, zainspirowane są estetyką lat 90. Ze względu na to, okulary Vogue zawsze były dostępne w przystępnych cenach i nie uznawane za luksusowy towar, ponieważ, podobnie jak moda, miały być dostępne dla wszystkich.

Ostatnia linia opraw marki Vogue została zaprojektowana we współpracy z Hailey Bieber. Cechuje się wyjątkowymi odcieniami i kolorami. Okulary są wykonane z wysokiej jakości metali, a ich atrakcyjny kształt przyciąga uwagę.