W jaki sposób rozpoznać oryginalne okulary Oakley?

Opublikowany : 2020-01-23 - Kategorie : Okulary korekcyjne , Okulary przeciwsłoneczne , Wszystko o okularach

Okulary przeciwsłoneczne Oakley cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Są uwielbiane ze względu na wygodę, innowacyjne rozwiązania i sportowy look. Poznaj bliżej technologie Oakley i dowiedz się, po czym rozpoznać oryginalne okulary tej marki.

Kilka słów o marce Oakley

Oakley to jedna z najpopularniejszych na świecie marek okularów. Jej znakiem rozpoznawczym jest niepowtarzalny sportowy design i najwyższa jakość wykonania. Firmę założył w 1975 r. amerykański projektant Jim Jennard. Początkowo tworzyła uchwyty na kierownice do motocykli, później również gogle motocyklowe i narciarskie. Od połowy lat 80. produkuje sportowe okulary przeciwsłoneczne - w 1985 r. powstała pierwsza wersja kultowego dziś modelu Frogskins. Okulary Oakley niezmiennie cieszą się bardzo dużą popularnością - zarówno wśród zawodowych sportowców, jak i amatorów oraz po prostu miłośników sportowego stylu. Oakley to jednak nie tylko okulary przeciwsłoneczne - w ofercie marki znajdziemy również oprawki korekcyjne.

Co wyróżnia okulary Oakley?

Okulary Oakley wyróżnia nie tylko unikalny sportowy design, lecz także zaawansowane technologie, które stworzono z myślą o profesjonalnych sportowcach i ich wymaganiach. Okulary przeciwsłoneczne tej marki mają soczewki wykonane z materiału Plutonite, który ochrania oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Charakterystyczną dla Oakley technologią jest Prizm, czyli soczewki zwiększające kontrast w zależności od warunków i wykonywanych aktywności. Wyróżniamy m.in. Prizm Deep Water, Golf, Road, Trail, Snow, Daily Polarized itd. Oakley wykorzystuje też technologię High Definition Optics, zapewniającą  wyraźniejszy obraz, a w niektórych modelach także HD Polarized, czyli polaryzację na najwyższym poziomie.

Przy produkcji opraw firma Oakley stosuje kilka rodzajów materiałów, dostosowanych do różnych potrzeb. Przykładem jest lekki, elastyczny, ale wytrzymały materiał O Matter lub również lekkie i trwałe włókno węglowe. Na zausznikach i noskach znajduje się guma unobtainium, zapewniająca komfortowe noszenie. Wygodę gwarantuje także opatentowany przez Oakley system dopasowania do głowy Three-Point Fit.

Jak rozpoznać oryginalne okulary Oakley?

Oryginalne okulary Oakley możemy rozpoznać po logotypie. Na zausznikach musi znajdować się charakterystyczny znaczek O lub napis OAKLEY (w niektórych wersjach). Z kolei w modelach posiadających technologię Prizm lub polaryzację soczewki posiadają wygrawerowany napis - w lewym dolnym rogu lewej soczewki lub prawym górnym rogu prawej soczewki. W zależności od modelu i rodzaju soczewki jest to napis PRIZM, PRIZM P (technologia Prizm z polaryzacją) lub POLARIZED (sama polaryzacja, bez technologii Prizm).

Aby być pewnym, że mamy do czynienia z oryginalnymi okularami, warto kupować je w sprawdzonych miejscach. Jednym z nich jest sklep internetowy ubutik.pl, gdzie dostępne są wyłącznie markowe okulary w niskich cenach. Polecamy także stacjonarne salony optyczne Unique Boutique z fachową obsługą, która pomoże dobrać odpowiednie okulary.

Udostępnij